چگونه می توانیم اعتبار کافی در بازار را کسب کنیم ؟

یکی از موضوعاتی که همواره تمامی صاحبان کسب و کارها به خود مشغول ساخته این است که چگونه بتوانند در میان مشتریان و سایر رقیبان در بازار برای خود اعتبار کسب کنند. زیرا اهمیت این موضوع به این دلیل است که برای اینکه فروش خوبی داشته باشید باید اعتبار کافی را در بازار به دست […]

The post چگونه می توانیم اعتبار کافی در بازار را کسب کنیم ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

یکی از موضوعاتی که همواره تمامی صاحبان کسب و کارها به خود مشغول ساخته این است که چگونه بتوانند در میان مشتریان و سایر رقیبان در بازار برای خود اعتبار کسب کنند.

زیرا اهمیت این موضوع به این دلیل است که برای اینکه فروش خوبی داشته باشید باید اعتبار کافی را در بازار به دست آورید تا مشتریان بالقوه و بالفعل شما را به دیگران ترجیح دهند. در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را مطرح کنیم که اعتبار شما در بازار را بالا می برد.

یک) حضور خود در بازار را نشان دهید

یکی از مهمترین اقداماتی که لازم است انجام دهید این است که سعی کنید در بازار خودتان را به مشتریان نشان دهید. تا زمانی که دیگران متوجه حضور شما در بازار نشوند نمی توانید مشتریان کافی را به دست آورید ؛

چرا که اکثر افراد تمایل دارند از جایی خریداری کنند که آنجا را می شناسند. به همین دلیل بهتر است به صورت دانمی با مشتریان خود در ارتباط باشید و کشف کنید که بیشترین اثرگذاری روی مشتریان شما به چه طریق است ؟ یعنی به چه چیزیهایی علاقه دارند ؟ بیشتر از کدام منابع اطلاعات خود را کسب می کنند ؟

دو) ویژگیهای شرکت را به شکل متمایز نشان دهید

یکی دیگر از مواردی که به شدت می تواند بر اعتبار شرکت شما تأثیر بگذارد بزرگی یا کوچکی شرکت است. هر چقدر شرکت شما بزرگتر باشد مردم اعتماد بیشتری به شرکت شما می کنند و آن را با کیفیت تر ارزیابی می کنند. اگر شرکت شما یک شرکت چندان بزرگ نیست می توانید آن را به گونه ای مفید نشان دهید تا با کیفیت به نظر برسد.

همچنین شهرت شرکت نیز از دیگر عوامل است. به این معنی که هر چقدر شهرت شرکت شما بیشتر باشد ، مشتریان بیشتر می توانند به آن اعتماد کنند. اگر شرکت شما چندان بزرگ نیست یا شهرت چندانی ندارد احتمالاٌ از نظر مشتریان نمی توانید چندان کار تخصصی و حرفه ای به آنها تحویل دهید.

بنابراین پیشنهاد می کنیم خودتان را در یک زمینه متخصص و حرفه ای نشان دهید تا بتوانید در آن زمینه حرفی برای گفتن داشته باشید و مشتریان شما بشتر بتوانند اعتماد کنند و خیالشان راحت باشد که شما در آن زمینه تخصص کافی و لازم را دارید.

سه) تأیید مشتریان قبلی را نشان دهید

یکی از بهترین روشهایی که به مشتریان نشان می دهد که کیفیت خدمات شما بالاست و می توانند به شما اعتماد کنند این است که نظر مشتریان راضی را بدانند. زمانی که مشتریانتان شما را تبلیغ می کنند آنها با خیال راحت تر به شما اعتماد می کنند.

نظر مشاوره بازاریابی این هست که بهتر است لیستی از افرادی که محصول شما را خریداری کرده اند و از آن راضی هستند جمع آوری کنید و به صورت یک کلیپ و ویدئوی چند دقیقه ای در بیاورید و این فیلم را در شبکه های اجتماعی ، وب سایت و هر جایی که با مشتریان خود در ارتباط هستید به نمایش بگذارید.

چهار) آماده مواجه شدن با مشتریان باشید

یکی از مواردی که می تواند به شدت بر نظر مشتریان تأثیر بگذارد و اعتبار شما را در مقابل آنها بالا ببرد این است که خودتان را آماده مواجه شدن با مشتریان کنید. به این منظور که همیشه متنهایی که برای گفتگو با مشتریان لازم دارید را آماده کنید. خودتان را برای سوالات احتمالی آنها آماده کنید.

اگر پیش بینی می کنید که چه نوع درخواستهایی ممکن است از شما داشته باشند خودتان را آماده کنید و خلاصه اینکه برای هر نوع شرایطی که ممکن است با آن مواجه شوید آماده باشید.

انجام کارهای ذکر شده در بالا تا حد زیادی می تواند اعتبار شما در نزد مشتریانتان را افزایش دهد.

نظر شما

The post چگونه می توانیم اعتبار کافی در بازار را کسب کنیم ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.