آبرسانی به پوست یعنی چه ؟ آموزش آبرسانی به پوست

آبرسانی به پوست یعنی افزایش رطوبت رسانی به پوست که با انجام آن فوقانی ترین لایه اپیدرم که لایه ی شاخی نام دارد و رطوبت پوست […]

آبرسانی به پوست یعنی افزایش رطوبت رسانی به پوست که با انجام آن فوقانی ترین لایه اپیدرم که لایه ی شاخی نام دارد و رطوبت پوست را حفظ و مانع از اتلاف آب از راه پوست می شود به سبب رطوبت رسانی و متورم شدن و تورژسانس سلول های آن ها ، موجب سرزندگی ، طراوات ، شفافیت و جوانی پوست می شود.

پوسته پوسته شدن پوست ، زبری و ناهمواری پوست ، کدری و خستگی پوست ، قرمزی و التهاب پوست ، نمایان شدن چین و چروک های ریز و شلی پوست از اثرات منفی و پیامدهای کم آبی پوست می باشند.

فواید شگرف آبرسانی به پوست

اصلی ترین مزیت آبرسانی به پوست بهبود حالت کشسانی و الاستیسیته پوست می باشد که چین و چروک های سطحی پوست را به میزان قابل توجهی کاهش و محو می سازد. آبرسانی به پوست سبب برطرف شدن چربی های مازاد و کاهش ترشح چربی و با بالا رفتن میزان رطوبت از ایجاد جوش و آکنه پیشگیری می نماید. آبرسانی به پوست طراوات و تازگی و شفافیت را برای پوست های تیره و کدر به ارمغان می آورد. همچنین پوست هایی که از رطوبت و آب کافی برخوردارند درگیر مشکلاتی نظیر اگزما و خشکی و حساسیت پوست نمی شوند.

آبرسانی به پوست پروسه ی پیری را به عقب می اندازد و جلوه ظاهری پوست را بهبود می بخشد. زمانی که پوست هیدراته باشد به سادگی قادر است توسط تعریق لازم با آلودگی ها و سموم که به درون آن راه یافته اند مبارزه نماید و مواد اضافی را دفع کند. علاوه براین ها ، آرایش و میکاپ بر روی پوست های آبدار جلوه زیباتری دارد به گونه ای که منفذهای پوستی را به بهترین صورت می پوشاند و برای مت طولانی کیفیت خود را حفظ می نماید.

بهترین سن برای شروع آبرسانی به پوست

با بالا رفتن ، میزان کلاژن و الاستین در پوست به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و چین و چروک هایی بر روی پوست ظاهر می شود که روند آن از سن ۳۰ سالگی آغاز می شود. ولی در حال حاضر با استفاده از تکنیک ها ، مواد و دستگاه های متنوع می توان با تزریق مواد جذب کننده آب ، آبرسانی به پوست را انجام داد. یکی از متداول ترین تکنیک ها مزوتراپی می باشد که در آن اسید هیالورونیک به پوست تزریق می گردد تا کم آبی پوست را برطرف و آن را هیدراته کند.

مناسب ترین زمان استفاده از مواد آبرسان

عالی ترین و مناسب ترین زمان به کارگیری مواد آبرسان بعد از شست و شوی کامل و تمیز پوست و بعد از حمام می باشد. به گونه ای که ابتدا در حمام از یک لایه بردار و اسکراب مناسب بر روی پوست استفاده کنید. لایه بردارها و اسکراب ها منافذ بسته پوست را باز و سلول های مرده و آلودگی های روی پوست را برطرف می سازند. از این رو در این زمان مواد آبرسان به بهترین شکل و به طور کامل جذب و به درون پوست نفوذ خواهند کرد و شادابی و جوانی را به پوست هدیه می دهند.

به طور کلی آبرسانی به پوست با ۳ شیوه معمول زیر صورت می گیرد:

  • آبرسانی از درون: در این روش با استفاده از تغذیه مفید و موثر می توان آبرسانی به پوست را انجام داد. نوشیدن ۸ لیوان آب در طی شبانه روز ، مواد طبیعی آبرسان به پوست ، میوه و سبزیجات آبدار به منظور فراهم سازی و نگه داری آب مورد احتیاج پوست ضروری هستند.
  • آبرسانی توسط هیدرومی پوست: در حال حاضر در اغلب مراکز و کلینیک های زیبایی و درمانی کارهای مرتبط با آبرسانی پوست انجام می شود که برای مدت محدودی رطوبت و آب مورد احتیاج پوست حفظ و تامین خواهد شد. یعنی تزریق مزوژل به پوست. یکی از معروفترین ها ، مزوژل پروفایلو است.
  • آبرسانی توسط محصولات مراقبت از پوست: مواد و ترکیبات موجود در این فرآورده ها نظیر کلاژن ، هیالورونیک اسید ، گلیسیرین ، آمینواسیدها قادر است موجب تامین و حفظ رطوبت و آبرسانی به پوست گردد. و یا از طریق سرم هیالورونیک اسید لاسانته می توانید این کار را انجام دهید.

بهترین ماسک های آبرسان پوست (انواع ماسک اسکین کر)

ماسک آبرسان آووکادو

یک قاشق آووکادو خرد شده و له شده را با یک قاشق ماست ترکیب کنید. سپس ماسک تهیه شده را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست قرار داده و آنگاه با آب ولرم بشویید.

ماسک آبرسان فلفل سیاه و ماست

یک قاشق فلفل سیاه خرده شده را رنده کرده و با دوقاشق ماست و یک عدد سفیده تخم مرغ ترکیب نمایید. ماسک تهیه شده را بر روی پوست گذاشته و به مدت ۲۰ دقیقه ماساژ دهید. سپس پوست را با آب سرد شست و شو دهید.

ماسک آبرسان روغن زیتون و عسل

یک قاشق مرباخوری عسل را با یا مقداری روغن زیتون ترکیب نمایید و یک قاشق ماست به آن بیافزایید. ماسک تهیه شده را به مدت ۱۰ دقیقه بر روی پوست بگذارید و سپس با آب ولرم پوست را شست و شو دهید.

ماسک آبرسان گلاب و خیار

نصف خیار رنده شده را با ۳ قاشق غذاخوری گلاب ترکیب نمایید و خوب بهم بزنید. این ماسک تهیه شده را به مدت ۲۰ دقیقه بر روی پوست قرار داده و سپس با آب سرد شست و شو دهید.

 


مزوژل رووفیل