نکات مهم در آماده سازی فروشنده ها برای امر فروش

امر فروش یک مسئله پیچیده و در عین حال شیرین است. آن چیزی که در فروش از اهمیت زیادی برخوردار است ارتباط با مشتریان می باشد. از آنجایی که در هر فرآیند فروشی ، این فروشنده ها هستند که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند بنابراین ، جزء عناصر اصلی و مهم در […]

The post نکات مهم در آماده سازی فروشنده ها برای امر فروش appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

امر فروش یک مسئله پیچیده و در عین حال شیرین است. آن چیزی که در فروش از اهمیت زیادی برخوردار است ارتباط با مشتریان می باشد.

از آنجایی که در هر فرآیند فروشی ، این فروشنده ها هستند که به صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند بنابراین ، جزء عناصر اصلی و مهم در فرآیند فروش و بازاریابی به حساب می آیند. بنابراین ، تأکید می شود سعی کنید فروشنده های خود را به صورت دائم مجهز به توانایی های جدید کرده و آموزشهای لازم برای فرآیند فروش را در اختیار آنها قرار دهید. در این راستا به مواردی که در ادامه گفته می شود توجه داشته باشید.

یک) افراد مستعد یادگیری و پیشرفت

تمایل و علاقه به فروش یک موضوع بسیار مهم در فروشندگی است. توصیه می شود به عنوان افرادی که مدیریت یک بخش فروش را بر عهده دارید یا قصد دارید افرادی را برای فروش انتخاب کنید ، سعی کنید افرادی باشند که علاقه زیادی به یادگیری و پیشرفت در این زمینه دارند. اگر کارکنان فروش شما این ویژگی را نداشته باشند نمی توانید به خوبی از عهده برنامه هایی که طراحی کرده اید برآیید. پس سعی کنید در زمان استخدام نیروهای خود به این ویژگی توجه خاصی داشته باشید. چرا که بخش عمده موفقیت یا عدم موفقیت شما در فروش به توانایی افراد شما در فروش بر می گردد.

دو) مناسب ترین روش فروش

نباید فکر کنید با استخدام کارکنان فروش ، کار شما تمام شده و همه کارهای مربوط به فروش را می توانید با خیال راحت به پرسنل خود واگذار کنید. اتفاقا شروع کار شما اینجاست. پس از اینکه توانستید افراد مناسب که علاقه و اشتیاق به یادگیری و پیشرفت از ویژگیهای اصلی آنهاست را استخدام کنید حال وقت آن است که بهترین و مناسبت ترین روش فروش یا سیستم فروش خود را انتخاب کنید. سعی کنید از سایتهای مختلف که به صورت تخصصی به آموزش مسائل مربوط به سیستم ها و روشهای فروش می پردازند استفاده کنید.

سه) افزایش دانش کارکنان

شما به عنوان مدیر یک بخش فروش یا فردی که مدیریت یک شرکت یا فروشگاه را به عهده دارد باید همواره بهترین و جدیدترین منابع آموزشی را برای کارکنان خود تهیه کنید. یکی از دلایل این کار این است که هر مشتری در هنگام خرید می تواند سوالات بسیار زیادی در خصوص محصول مورد نظر خود داشته باشد.

این سوالات از کیفیت محصولات ، ترکیبات و نوع طراحی یا ساخت و استفاده آن تا قیمت یک محصول یا محصولات مشابه آن در بازار می تواند باشد. پس لازم است فروشنده شما در این زمینه ها اطلاعات کافی را داشته باشد تا زمانی که با این گونه سوالات مواجه می شود بتواند به خوبی به آنها پاسخ دهد و اعتماد مشتریان را جلب کند. بنابراین ، کارکنان فروش شما باید بتوانند تحت این آموزشها قرار بگیرند تا به صورت دقیق و علمی به سوالات مشتریان پاسخ دهند.

چهار) آموزش غیر حضوری

بر اساس تجربیات کنونی مشاوره بازاریابی ، بهتر است آموزشهای غیر حضوری یا مجازی (آنلاین) برای کارکنان خود برگزار کنید. برای بسیاری از افرادی که شاغل هستند حضور در کلاسها می تواند کمی سخت باشد. از طرفی ، افراد تمایل دارند از امکانات اینترنتی و آنلاین تا جایی که می توانند برای افزایش توانایی ها و سطح دانش خود استفاده کنند تا اینکه بخواهند حضور فیزیکی برای آموزش برخی از دانش ها در کلاس  داشته باشند. بنابراین ، شما می توانید به صورت مجازی و آنلاین کلاسهای آموزشی را برای کارکنان خود برگزار کنید و میزان دانش و مهارت آنها را افزایش دهید.

پنج) فروش را تمرین کنید

بسیار ضروری هست که تمامی محتوایی که به کارکنان خود آموزش می دهید را به صورت عملی نیز تمرین کنید. زیرا این کار بسیار اشتباهی است که شما مواردی را که آموزش می بینید به صورت مستقیم برای اولین بار با مشتریان واقعی خود تمرین کنید. بلکه باید با مشتریهای فرضی و به صورت ساختگی و تمرینی ابتدا مواجه شوید.

نظر شما

The post نکات مهم در آماده سازی فروشنده ها برای امر فروش appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.