اگر به تازگی شروع به سرمایه گذاری کرده اید حتماً این مقاله را بخوانید !

بسیاری از افرادی که وارد بازار می شوند تصورشان این است که اطلاعات کافی را دارند و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر نیست. برخی از آنها نیز چنین فکر می کنند که تنها شرط وارد شدن به بازار فقط داشتن سرمایه است و دانش و اطلاعات نمی تواند جای سرمایه را بگیرد. در حالی که […]

The post اگر به تازگی شروع به سرمایه گذاری کرده اید حتماً این مقاله را بخوانید ! appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

بسیاری از افرادی که وارد بازار می شوند تصورشان این است که اطلاعات کافی را دارند و نیاز به کسب اطلاعات بیشتر نیست.

برخی از آنها نیز چنین فکر می کنند که تنها شرط وارد شدن به بازار فقط داشتن سرمایه است و دانش و اطلاعات نمی تواند جای سرمایه را بگیرد. در حالی که ما قصد داریم در این مقاله داشتن اطلاعات و اقدامات به جا و مناسب را به شما گوشزد کنیم.

اگر قصد دارید در بازار وارد شده و سرمایه گذاری کنید لازم است به نکاتی توجه کنید تا بازگشت سرمایه مناسبی داشته باشید. بسیاری از افراد یا شرکتها هستند که اقدام به سرمایه گذاری می کنند ولی احتمال بازگشت سرمایه آنها به شدت پائین است و به همین دلیل در بسیاری از مواقع با شکست مواجه می شوند.

مشاوره بازاریابی معتقد است برای اینکه از این تجارب تلخ و در عین حال ضررهای سنگین خودتان را امن نگه دارید به نکاتی که در این مقاله اشاره خواهیم کرد توجه کنید.

یک)  میزان بازگشت سرمایه را مشخص کنید

بسیاری از افراد هستند که دست به سرمایه گذاری می زنند ولی درصد یا میزان بازگشت سرمایه را مشخص نمی کنند. در حالی که نداشتن چنین نرخ یا میزانی می تواند منجر به شکست شما شود.

علت آن هم این است که شما یک معیار مشخص برای اینکه سود کرده اید یا در حال ضرر هستید ندارید. به ویژه برای افرادی که به تازگی شروع به سرمایه گذاری کرده اند توجه کردن به این امور بسیار مهم است.

دو) مشاوره با افراد با تجربه

باید این واقعیت را قبول کنیم که انسانها نمی توانند در هر زمینه ای تخصص داشته باشند و اگر به دنبال موفقیت هستند باید از افراد خبره و متخصص در آن زمینه استفاده کنند.

سرمایه گذاران نیز از آنجایی که در اکثر اوقات ممکن است دانش کافی نداشته باشند به ویژه در ابتدای فعالیتشان ، بهتر است از افرادی که در این زمینه دانش و یا تجربه کافی دارند استفاده کنند. توصیه ما به شما این است که گرفتن یک مشاور مناسب در این زمینه را حتماً جزء اولویتهای خود قرار دهید.

سه) داشتن برنامه برای درآمد

بسیاری از سرمایه گذارن پس از مدتی که به سود می رسند و درآمد خوبی کسب می کنند معمولاً برنامه مشخص و دقیقی برای درآمد به دست آمده ندارند و همین موجب از بین رفتن درآمدهای کسب شده می شود. بهتر است یک برنامه مشخص و دقیقی برای نحوه استفاده از درآمد داشته باشید.

بهترین روش این است که همیشه بخشی از درآمد خود را مجدداً به سرمایه گذاری اختصاص دهید ؛ زیرا این روش می تواند توانایی سرمایه گذاری شما را افزایش دهد و در عین حال میزان درآمد و سود شما را افزایش دهد.

چهار) یادگیری و تحقیق

یک سرمایه گذار واقعی همیشه در حال یادگیری است. باید این حقیقت را متذکر شویم که هرگز نباید از یادگیری دست بردارید ، چرا که همیشه شرایط و موقعیتهای متفاوتی ایجاد می شود که نیاز به دانش جدید در آن زمینه دارد.

از طرفی هر چقدر بیشتر یاد بگیریم تسلط ما بر حوزه فعالیت مان افزایش پیدا می کند و میزان پیش بینی ها دقیق تر خواهد شد. همچنین با افزایش دانش خود می توانید کم کم خودتان به مشاوران سایر سرمایه گذاران تبدیل شوید. این کار می تواند سرعت موفقیت شما در مسیر فعالیت تان را نیز افزایش دهد.

بنابراین توصیه اکید ما برای شما این است که زمان مطالعه و دانش افزایی خود را افزایش دهید.

پنج) داشتن پس انداز

برخی از افراد زمانی که شروع به سرمایه گذاری می کنند با وسوسه کسب سود و درآمد بیشتر تمامی سرمایه خود را وارد بازار می کنند. آنها حتی ممکن است بخشی از اموال خود را تبدیل به نقدینگی کنند و وارد بازار کنند.

در حالی که این کار بسیار اشتباه است و حتی توصیه می شود تمام نقدینگی یا دارایی خود را وارد سرمایه گذاری نکنند. توصیه اکید ما به شما این است که همیشه مقداری پس انداز برای خود داشته باشید.

نظر شما

The post اگر به تازگی شروع به سرمایه گذاری کرده اید حتماً این مقاله را بخوانید ! appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.