ایده های کارآفرینی چطور به وجود می آیند ؟

برای کارآفرینی نیاز به ایده هایی دارید که جنبه نوآوری و تازگی داشته باشند. اگر به افکار و ایده های قدیمی بچسبید هرگز نمی توانید کارآفرین باشید. به همین دلیل اولین گامی که برای کارآفرینی لازم است این است که افکار و ایده های نو داشته باشید و سعی کنید آنها را در قالب یک […]

The post ایده های کارآفرینی چطور به وجود می آیند ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

برای کارآفرینی نیاز به ایده هایی دارید که جنبه نوآوری و تازگی داشته باشند.

اگر به افکار و ایده های قدیمی بچسبید هرگز نمی توانید کارآفرین باشید. به همین دلیل اولین گامی که برای کارآفرینی لازم است این است که افکار و ایده های نو داشته باشید و سعی کنید آنها را در قالب یک کسب و کار به کارآفرینی تبدیل کنید.

سوالی که برای بسیاری از افراد مطرح است این است که به چه طریقی می توانند به ایده ها و افکار نو در عین حال کارآمد دست پیدا کنند تا بتوانند دست کارآفرینی بزنند. زمانی که با بسیاری از این افراد صحبت می کنیم مشکلشان این است که ایده های نو برای کسب و کارهای تازه به ذهنشان نمی رسد.

تصور اکثر آنها بر این است که باید ایده های بسیار خارق العاده داشته باشند یا از منبعی که در دسترس آنها نیست استفاده کنند. نکته ای که در همین ابتدا باید به شما گوشزد کنیم این است که هرگز خودتان را برای یافتن ایده های نو به زحمت نیاندازید. ایده های نو و خلاقانه درست پیش پای شما هستند فقط کافی است نحوه نگاه کردن خود را عوض کنید.

از آنجایی که دست پیدا کردن به این ایده ها گام نخستین برای کارآفرینی است در این مقاله روشهایی که می توانند به شما کمک کنند تا به ایده های نوآورانه دست پیدا کنید اشاره خواهیم کرد.

یک) از سرگرمی های خود شروع کنید

سرگرمی ها یکی از بخشهای جذاب و جالب زندگی هر فردی است. یکی از روشهایی که می توانند شما را به ایده های خلاقانه و نو برسانند این است که در مورد سرگرمی های خود فکر کنید ببینید انجام چه کارهایی به شما احساس خوشایندی می دهند.

قطعاً دیگران نیز با تجربه بسیاری از آنها احساس خوشایندی را تجربه خواهند کرد. پس با این روش می توانید به ایده های جالبی برسید ؛ زیرا ممکن است آن چیزی که برای شما لذت بخش است برخی از افراد آنها را تا کنون تجربه نکرده باشند یا حتی به ذهنشان خطور نکرده باشد. پس از یافتن این سرگرمی ها می توانید تجارب لذت بخش به آنها اضافه کنید و به عنوان یک ایده به آن فکر کنید. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که اول از سرگرمی های خود شروع کنید.

دو) بیشترین درگیری روزانه خود را در نظر بگیرید

بیشترین چیزی که در طول روز شما را درگیر خود می کند چیست ؟ بسیاری از افکار و ایده های خلاقانه دقیقاً با فکر کردن یا یافتن همین مسائل به وجود آمده است. بسیاری از افراد سعی می کنند با مسائلی که روزانه درگیر هستند و کشف آنها و یافتن روشهایی برای آن بتوانند باری از مشکلات خود و دیگران را کم کنند.

به عنوان مثال اگر شغل شما به گونه ای است که ساعتهای طولانی پشت میز کامپیوتر می نشینید قطعاً افراد زیادی نیز وجود دارند که شغلی همانند شما دارند ، از آنجایی که همه ما به آسیبهای فیزیکی و روانی که ممکن است نشستن های طولانی پشت کامپیوتر به جسم و روان ما وارد کند آگاهیم پس می توانیم راه حلی که قبلاً استفاده کرده ایم و توانسته است مشکل ما را برطرف کند یا اینکه روشی که ممکن است کمک کند تا آسیبها را کمتر کنیم به مرحله عرضه در بیاوریم و افراد زیادی را از آن روشها آگاه سازیم یا ابزارها و محصولاتی تولید کنیم که اثرات منفی این سبکهای زندگی را کاهش دهد.

سه) به چه چیزهایی افتخار می کنید ؟

یکی از هیجانات و احساسات بسیار مطلوبی که افراد دوست دارند تجربه کنند این است که احساس افتخار را حس کنند. از آنجایی که احساسات انسانها مشترک است پس دیگران نیز دوست دارند این احساسات را تجربه کنند. ممکن است همین موضوعات مورد افتخار ایده هایی را به شما منتقل کنند که بتواند برای دیگران نیز مفید باشد یا زمینه های انجام طرح هایی را به وجود آورد که می تواند چنین احساسات مثبت و خوشایندی را در افراد ایجاد کند.

نظر مشاوره بازاریابی این است سه زمینه ذکر شده در بالا تا حد زیادی می توانند به شما کمک کنند تا ایده های خلاقانه به وجود بیاورید. بنابراین ، از همین زمینه های ساده و پیش پای خود می توانید برای خلق ایده های جدید و نو استفاده کنید.

نظر شما

The post ایده های کارآفرینی چطور به وجود می آیند ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.