کاربردهای تبلیغ نویسی بر روی خودروها

اتوبوسهای داخل شهری که بر روی آنها نوشته های تبلیغاتی طراحی شده است برای همه آشنا هستند. علاوه بر این ، هر شرکتی برای محصولاتی که قصد حمل و نقل و رساندن آنها به دست مشتریان یا توزیع کنندگان را دارد معمولاً سعی می کند از وسیله حمل و نقلی که استفاده می کند برای …

The post کاربردهای تبلیغ نویسی بر روی خودروها first appeared on طراحان برتر.

اتوبوسهای داخل شهری که بر روی آنها نوشته های تبلیغاتی طراحی شده است برای همه آشنا هستند.

علاوه بر این ، هر شرکتی برای محصولاتی که قصد حمل و نقل و رساندن آنها به دست مشتریان یا توزیع کنندگان را دارد معمولاً سعی می کند از وسیله حمل و نقلی که استفاده می کند برای تبلیغ محصول خود نیز استفاده کند.

به همین دلیل است که نوشته های تبلیغاتی مانند تصاویر ، لوگو و شعارهای تبلیغاتی بر روی خودروهای حمل محصولات این شرکتها را در سطح شهر شاهد هستیم. این نوع تبلیغ در خارج از ایران و سایر کشورها به وفور به چشم می خورد. انواع و اقسام خودروها با نوشته های بسیار زیاد تبلیغاتی بر روی آنها که در طول روز در سطح شهرها تردد می کنند به وفور دیده می شود.

این شیوه از تبلیغات در سالهای اخیر در ایران نیز رواج پیدا کرده و به روشهای جدید تبلیغاتی اضافه شده است. تجربه در ایران نشان داده است که این شیوه تبلیغاتی می تواند موثر باشد و به همین دلیل استقبال از آن روز به روز بیشتر می شود. در گذشته ، برندهای شناخته شده می توانستند از رسانه های عمومی استفاده کنند و محصولات خود را تبلیغ کنند. اما با روشهای جدیدی که برای تبلیغات به وجود آمده است امکان تبلیغات برای بسیاری از شرکتهای کوچک نیز فراهم شده است.

از طرفی ، کارآیی این دسته از تبلیغات بسیار بیشتر از روشهای سنتی است و دلیل آن هم این است که این تبلیغات می توانند به طور مستقیم وارد زندگی مردم شوند. به عنوان مثال ، افرادی که در طول روز در سطح شهر جا به جا می شوند بر روی اتوبوسها و مترو با این دسته از تبلیغات مواجه می شوند و همین می تواند بر روی سلیقه و خواسته های آنها تأثیر بگذارد. علاوه بر کارآیی این تبلیغ که بر گسترش روز به روز آن افزوده است.

پیشرفت کردن صنعت چاپ نیز در افزایش و توسعه آن بسیار دخیل بوده است. در گذشته ، زمانی که قصد داشتند یک خودرو را برای نوشتارهای تبلیغاتی آمده کنند ، از ابزارهای مختلفی مانند قلم موی نقاشی و رنگهای روغن استفاده می کردند.

از طرفی ، این روش نه تنها بسیار سخت بود ، زیرا تصاویر ، نوشته ها ، آرم تجاری یا همان لوگو باید با ظرافت بر روی آن نقاشی می شدند که بتوانند اثر گذار باشند و انجام این کار به صورت دستی بسیار دشوار بود و به مهارت بسیار بالایی نیاز داشت. از طرفی ، اجرا کردن این روش بسیار وقت گیر بود و در بسیاری از مواقع اصلاً مقرون به صرفه نبود.  چرا که آنها باید یک خودرو را چندین روز در اختیار داشتند تا نوشته ها و نقاشی های تبلیغاتی بر روی آن را انجام دهند.

اما صنعت چاپ به سرعت در حال پیشرفت بود و توانست در این زمینه نیز به کمک انسانها بیاید. امروزه در کسری از ثانیه یا در عرض کمترین زمان ، می توانید نوشته های تبلیغاتی را بر روی خودروهای مورد نظر درج کنید. صنعت چاپ و رنگ توانست این خواسته بازار را نیز تأمین کند.

با افزایش سهولت کار ، قائدتاً از هزینه های آن نیز کاسته شد. به همین دلیل ، امروزه این روش مشتریان زیادی پیدا کرده است و افراد و شرکتهای زیادی هستند که قصد دارند تبلیغات خود را بر روی خودروها یا قطارهای مترو درج کنند و محصول یا برند خود را در معرض دید هزارن یا میلیونها انسانی قرار دهند که در حال رفت و آمد در سطح شهر یا حتی بین شهرها هستند.

خودروهای تبلیغاتی ، بیلبوردهای تبلیغاتی متحرکی هستند که می توانند در میان مشتریان و مخاطبان خود بروند. همین ویژگی منحصر به فرد این تبلیغات ، طرفداران زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

The post کاربردهای تبلیغ نویسی بر روی خودروها first appeared on طراحان برتر.