چه چیزی تصمیم مشتریان را تغییر می دهد ؟

همه کسب و کارهایی که با مشتریان سر و کار دارند به خوبی می دانند که گاهی پیدا کردن مشتری ، حفظ و انجام معامله با آنها تا چه اندازه دشوار است. چرا که ما با افرادی سر و کار داریم که عوامل مختلفی ممکن است تصمیمات آنها را تحت تأثیر قرار دهد. به همین […]

The post چه چیزی تصمیم مشتریان را تغییر می دهد ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

همه کسب و کارهایی که با مشتریان سر و کار دارند به خوبی می دانند که گاهی پیدا کردن مشتری ، حفظ و انجام معامله با آنها تا چه اندازه دشوار است.

چرا که ما با افرادی سر و کار داریم که عوامل مختلفی ممکن است تصمیمات آنها را تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل ، رفتار مشتریان پیچیده و شناخت آن بسیار سخت خواهد بود. سعی داریم در این مقاله ، عوامل مهمی که بر تصمیم مشتریان تأثیر بسزایی دارند را معرفی کنیم.

یک) مشتریان به هر چیزی مشکوک هستند

آیا تا کنون به نوع تفکر خود اندیشه اید ؟ اگر به سبک فکری خودتان کمی بیاندیشید به این نتیجه می رسید که شما در درجه اول در برخورد با هر چیزی آن را نمی پذیرید ، بلکه کمی نسبت به آن مشکوک می شوید تا اطلاعات بیشتری درباره آن کسب کنید. باید به شما بگوییم که این ویژگی همه انسانها است که ابتدا نسبت به هر چیزی شک می کنند. بنابراین مشتریان شما نیز ابتدا به پیشنهاد و محصول شما شک دارند و این خود شما هستید که با رفتاری صادقانه و رفتاری که نشان می دهد شما به دنبال بر طرف کردن نیاز او هستید می توانید احساس اعتماد را به مشتریان بر گردانید. بنابراین اگر در مواجه با مشتریان خود ابتدا با شک و عدم اطمینان آنها روبرو می شوید تعجب نکنید ، بلکه سعی کنید با راهنمایی و دادن اطلاعات درست ، اعتماد آنها را جلب کنید.

دو) افرد از ریسک کردن می ترسند

ریسک یا خطر کردن چیزی است که انسانها را می ترساند. چرا که آنها دست به کاری می زنند که نمی دانند تا چه اندازه ممکن است موفق شوند یا تا چه اندازه ممکن است آنها را با شکست و خطرات پس از آن مواجه کند. به همین دلیل ، آنها احتمال می دهند که در ریسک کردن به میزان زیادی ممکن است شکست بخورند. مشتریان نیز از این قائده مستثنی نیستند. آنها می ترسند با انتخاب و خرید اشتباه یک محصول یا خدمات ، نه تنها محصولی که نیاز آنها را برآورده نخواهد کرد خریداری کنند بلکه میزان زیادی از پول خود را از دست بدهند.

سه) عدم رضایت از وضعیت موجود

کمتر کسی را در دنیا پیدا می کنید که از شرایط خود کاملاً راضی باشد. بلکه افراد معمولاً از شرایطی که در آن قرار دارند ناراضی هستند. به همین دلیل شما باید سعی کنید از این ویژگی انسانها استفاده کنید. به این معنی که در پیامهای تبلیغاتی سعی کنید محصول یا خدماتتان را به گونه ای معرفی کنید که آنها بتواند به درستی تصمیم بگیرند. اگر محصول شما برای نیاز آنها مناسب است آن را در قالب جملات ساده و صادقانه به آنها بگویید تا انگیزه کافی برای خرید آن محصول یا خدمات در آنها ایجاد شود.

چهار) منحصر به فرد بودن

ذاتاً هر انسانی دوست دارد ویژگیهای انحصاری برای خود داشته باشد. انسانها از اینکه لباس یا اشیائی داشته باشند که سایر انسانها ندارند لذت می برند. بنابراین ، محصول شما باید بتواند احساس منحصر به فرد بودن را به مشتریانتان القاء کند. به ویژه زمانی که با فروش کالاهای لوکس سر و کار دارید این نوع بازاریابی و القاء حس منحصر به فرد بودن یکی از اصول مهم در بازاریابی است.

پنج) راحتی فرآیند خرید  

مشتریان دوست دارند ، محصول مورد نظر خود را به راحت ترین شکل ممکن خرید کنند. بنابراین ، هر چقدر فرآیند خرید کردن راحت تر و سریع تر باشد مشتریان بیشتری از آن استقبال خواهند کرد. حتی ممکن است طولانی بودن فرآیند خرید ، تصمیم مشتریان را از خرید محصولی منصرف کند چرا که فرآیند خرید آن را طولانی و دشوار بدانند. به همین دلیل ، لازم است روند خرید محصولتان را به راحت ترین و سریع ترین روش ممکن تغییر دهید.

نظر شما

The post چه چیزی تصمیم مشتریان را تغییر می دهد ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.