ریپورتاژ آگهی چیست و چگونه طراحی می شود؟ (قسمت چهارم)

طی چندین مقاله به توضیح درباره ریپورتاژآگهی ها و ویژگی های آنها پرداختیم. در این مقاله که شامل بخش چهارم از ویژگیهای ریپورتاژآگهی ها و نحوه طراحی آنها قصد داریم به مزیتهایی که تبلیغ از طریق ریپورتاژآگهی با توجه به سایر روشهای تبلیغاتی دارد اشاره کنیم. علت اینکه به ریپورتاژآگهی ها را به طور مفصل …

طی چندین مقاله به توضیح درباره ریپورتاژآگهی ها و ویژگی های آنها پرداختیم.

در این مقاله که شامل بخش چهارم از ویژگیهای ریپورتاژآگهی ها و نحوه طراحی آنها قصد داریم به مزیتهایی که تبلیغ از طریق ریپورتاژآگهی با توجه به سایر روشهای تبلیغاتی دارد اشاره کنیم. علت اینکه به ریپورتاژآگهی ها را به طور مفصل توضیح داده ایم و توصیه می کنیم که به فکر طراحی ریپورتاژآگهی باشید و طراحی آن را جدی بگیرید به دلیل موارد زیر است که در صورت دانستن آنها قطعاً طراحی آن را جدی تر و با انگیزه تر دنبال خواهید کرد.

یک) نحوه تأثیر بر مخاطبان

ریپورتاژآگهی ها به نسبت سایر تکنیکهای تبلیغاتی ، اثر بیشتری می توانند بر مخاطبان بگذارند. علت اینکه اثر گذاری آنها بیشتر است به این دلیل است که در میان مطالبی که در یک سایت وجود دارد ، محتوا یا لینک ریپورتاژآگهی در میان متن اصلی سایتها قرار می گیرد. به همین خاطر است که مخاطب های شما هرگز فکر نمی کنند که متن یا محتوای شما یک محتوای تبلیغاتی است و همین موجب افزایش بازدید و مطالعه محتوای شما می شود و در عین حال حالت تدافعی که نسبت به تبلیغات ایجاد می شود را نیز ندارند.

دو) استفاده از سایتهای معتبر خبری

ریپورتاژآگهی ها در سایتهای معتبری که به انتشار اخبار می پردازند درج می شود. اعتماد مخاطبان به یک رسانه یا سایت از علتهای مهم استفاده آنهاست و در عین حال میزان بازدید آنها را افزایش می دهد. بنابراین از آنجایی که ریپورتاژآگهی ها در سایتهای قابل اعتماد درج و منتشر می شوند افراد بیش از سایر تبلیغ ها به آن اعتماد می کنند و تحت تأثیر قرار می گیرند. اگر یکبار این آگهی ها را طراحی و منتشر کنید به خوبی متوجه خواهید شد که تا چه اندازه مورد بازدید مخاطبان قرار گرفته است.

سه) افزایش محبوبیت در گوگل

زمانی که محتوای شما یا برندتان در یک سایت قابل اعتماد منتشر می شود ، میزان بازدید و جستجوی کاربران افزایش پیدا می کند و همین موجب بالا رفتن محبوبیت سایت شما می شود.

چهار) حذف نشدن ریپورتاژها

یک ویژگی مثبت و مهم دیگری که ریپورتاژآگهی ها دارند این است که در صورتی که بازدید از آنها همچنان بالا باشد گوگل آنها را حذف نخواهد کرد. می توان گفت این یک مزیت فوق العاده برای ریپورتاژآگهی ها محسوب می شود. بنابراین ، توصیه می شود در طراحی ریپورتاژآگهی خود سعی کنید نهایت توجه و دقت را داشته باشید و از افراد متخصص استفاده کنید که با یک محتوای مناسب و مفید بتوانید مدتها در گوگل مورد بازدید قرار بگیرید.

پنج) تهیه گزارش آگهی

معمولاً برای ریپورتاژآگهی ها گزارشهایی تهیه می شود که در آن با صاحبان و مدیران نام تجاری صحبت شده و محتوای اصلی آن شامل معرفی کردن خدمات این برندهاست. همین مصاحبه می تواند اعتبار آگهی شما را افزایش دهد و افراد زیادی به آن اعتماد کنند.

شش) معرفی کامل محصول

از دیگر مزیتهای ریپورتاژها این است که معمولاً در تبلیغ های معمولی معرفی کامل محصول اتفاق نمی افتد زیرا از آنجایی که شکل و ظاهر تبلیغی دارد ، فقط به چند تصویر و جملات کوتاه و تأثیر گذار اکتفا می شود که مخاطبان با توجه به تصاویر و نوع شعارهایی که در این تبلیغات است تصمیم به خرید محصول می گیرند. در حالی که در ریپورتاژها به دلیل پنهان بودن هدف تبلیغاتی ، شما می توانید محصول خود را به صورت مفصل تر معرفی کرده و از ویژگیهای آن صحبت کنید.

با توجه به مطالب گفته شده در این مقالات به خوبی می توان به این نتیجه رسید که تهیه ریپورتاژآگهی ها تا چه اندازه اهمیت دارد و لازم است در طراحی و منتشر کردن آنها جدی تر باشید.

یکی از بهترین روش های برای معرفی طراحی بسته بندی جدید محصولات ، در قالب رپورتاژ است.