مارکتینگ ۳۶۰ درجه چیست و چگونه از آن استفاه می شود ؟

به تمامی اقدامات همه جانبه یک برند در خصوص بازاریابی که از طریق بازاریابی دیجیتال انجام می شود و از مرحله کشف تا جذب مشتری را شامل می شو بازاریابی ۳۶۰ درجه می گویند. از جمله روشهایی که برای انجام این بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از شبکه های اجتماعی ، ایمیل ، […]

The post مارکتینگ ۳۶۰ درجه چیست و چگونه از آن استفاه می شود ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

به تمامی اقدامات همه جانبه یک برند در خصوص بازاریابی که از طریق بازاریابی دیجیتال انجام می شود و از مرحله کشف تا جذب مشتری را شامل می شو بازاریابی ۳۶۰ درجه می گویند.

از جمله روشهایی که برای انجام این بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد استفاده از شبکه های اجتماعی ، ایمیل ، سئو ، بازاریابی محتوا ، تبلیغ به روش سنتی ، سمینارها و مجامع الکترونیکی و دیجیتالی است. فردی که به بازاریابی حرفه ای مشغول است به خوبی می داند که استفاده از یکی یا دو مورد از این روشها در بازاریابی اصلاً روش درستی نیست ، بلکه بهتر است ترکیبی از روشهای گفته شده و به صورت همزمان با هم مورد استفاده قرار بگیرند تا اثر بخشی آنها بیشتر باشد.

برنامه ریزی بازاریابی و فروش سیستماتیک

شرکتی که بتواند این روشها را با هم ترکیب کند و به خوبی در بازاریابی به اجرا بگذارد می تواند ادعا کند که در مسیر پیروزی قرار گرفته است. استفاده از روشهای مختلف بازاریابی ، این امکان را به بازاریابی ۳۶۰ درجه می دهد که مخاطبان و مشتریان حس کنند که شرکت یا برند مورد نظر آنها در همه جا حضور دارد. اما برای مخاطبانی که برای اولین بار نیز با این شرکت مواجه می شوند این حس وجود دارد و تصور می کنند این شرکت در جای جای زندگی و تجربه آنها حضور دارد. با یک مثال به خوبی متوجه می شوید که روند کار این نوع بازاریابی به چه شکل است.

به عنوان مثال ، تلویزیون درباره یک محصول پوشاک مانند کت و شلوار ” إل سی من” تبلیغ می کند. شما بارها این تبلیغ را از تلویزیون دیده اید. دقیقاً زمانی که شما بعد از چند بار مشاهده این تبلیغ در تلویزیون ، از طریق ایمیل خود تبلیغی درباره این برند دریافت می کنید در واقع با همان بازاریابی ۳۶۰ درجه مواجه هستید.

حتی ممکن است پیامکی حاوی تبلیغ این محصول به دست شما برسد. همچنین در کنار آن ، شما در بیلبوردهای بزرگ شهر نیز تبلیغ این برند را می بینید. این نوع تبلیغ که شما از طریق رسانه های مختلف به اشکال گوناگون آن را دریافت می کنید و تصور می کنید که این محصول در تمامی زندگی شما جریان دارد  و شما را به شدت تحت تأثیر قرار می دهد بازاریابی ۳۶۰ است. این نوع بازاریابی می تواند یک برند را به عنوان یک برند جذاب در ذهن شما ثبت کند و بخشی از حافظه و احساس شما را درگیر نماید.

بنابراین ، کم کم شاهد تغییر رفتار خود خواهید شد و هر جا که سخن از برند کت و شلوار باشد یا قصد خرید داشته باشید به سرعت یاد این برند خواهید افتاد و چنین تصور می کنید دقیقاً همان را می خواهید. شرکتهایی که از بازاریابی ۳۶۰ درجه استفاده می کنند اولین چیزی که به آن توجه می کنند طراحی وب سایت است. وب سایت اولین چیزی است که تصویر شما را به دیگران نشان می دهد.

یک خانه شخصی برای معرفی محصول شما و امکان ارتباط با مشتریان و مخاطبان. چه چیزی از این بهتر و موثرتر می تواند باشد ؟  موضوع مهم دیگری که باید در بازاریابی ۳۶۰ درجه مورد توجه قرار بگیرد. موضوع سئو است. بهینه سازی موتورهای جستجو و سئو مشخص می کند که نتیجه جستجوی برند یا محصول شما چقدر مورد مشاهده کاربران مختلف قرار بگیرد. نحوه نوشتن محتوای مناسب و به اشتراک گذاشتن مطالبی مفید ، موجب افزایش بازدیدهای شما خواهد شد. علاوه بر این می توانید از روشهای کلیک کردن هم استفاده کنید.

به نظر مشاوره بازاریابی ، تبلیغ هایی که با هر کلیک به شما سود پرداخت می کنند از روشهای دیگری است که می تواند در بازاریابی ۳۶۰ درجه به خوبی به شما کمک کند. می توانید لینک های مربوطه را در صفحات پر بازدید و در محلی مناسب که توجه کاربران را جلب کند قرار دهید تا میزان بازدید شما را افزایش دهند.

 

نظر شما

The post مارکتینگ ۳۶۰ درجه چیست و چگونه از آن استفاه می شود ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.