عادات افراد موفق برای موفقیت در کسب و کارتان را یاد بگیرید !

اگر به دنبال این هستید تا جایگاهتان را ارتقاء دهید و همانند افراد موفق باشید باید اصول و سبک زندگی و فکر آنها را در زندگی خود گسترش دهید. در واقع شما نمی توانید افکار و اعمال یک فرد معمولی را داشته باشید ولی انتظار داشته باشید همچون افراد موفق به موفقیت های عالی در […]

The post عادات افراد موفق برای موفقیت در کسب و کارتان را یاد بگیرید ! appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

اگر به دنبال این هستید تا جایگاهتان را ارتقاء دهید و همانند افراد موفق باشید باید اصول و سبک زندگی و فکر آنها را در زندگی خود گسترش دهید.

در واقع شما نمی توانید افکار و اعمال یک فرد معمولی را داشته باشید ولی انتظار داشته باشید همچون افراد موفق به موفقیت های عالی در زندگی خود برسید. بنابراین ، سطح زندگی و ایده آلهای خود را افزایش دهید و سعی کنید از استانداردهای زندگی افراد موفق در زندگی خود پیروی کنید. حال باید به کشف اصول و روشهایی که افراد موفق از آن در زندگی خود استفاده می کنند پی ببریم. در این مقاله شما را به موارد اساسی و اصول مهم در این زمینه آشنا می کنیم.

یک) متفاوت با سایر مردم فکر کنید

شاید این جمله ، در جامعه ایران که همه مردم سعی می کنند از یک اصول پیروی کنند دشوار باشد. درست جایی که افراد سعی می کنند همرنگ جماعت باشند تا کمتر مورد سرزنش قرار بگیرند شما باید سعی کنید متفاوت فکر و عمل کنید. سعی کنید همیشه دیدگاهی متفاوت با سایر افراد داشته باشید. قطعاً نیاز دارید این روش را به اندازه ای تمرین کنید که جزء رفتارهای عادی شما شود. هر چقدر نیاز به تمرین دارید ، اشکالی ندارد ولی سعی کنید حتماً تا رسیدن به این هدف ، به تمرینات خود ادامه دهید.

برای شروع بهتر است از مسائلی که اهمیت زیادی ندارند شروع کنید. زیرا شروع کردن این دست از کارها بسیار راحت تر است و نیازمند پاسخگویی کمتری است. سعی کنید در مسائل ساده و پیش پا افتاده زندگی خود دیدگاهی متفاوت با سایر افراد داشته باشید همچنین رفتار خود را به سمتی ببرید که شباهت کمتری با افراد دیگر داشته باشد. برای این کار بهتر است ابتدا ، اطلاعات خود را افزایش دهید. اگر اطلاعات کافی در یک زمینه داشته باشید می توانید رفتاری متفاوت و در عین حال منطقی و اصولی داشته باشید.

دو) تبدیل معایب به مزایا

یکی دیگر از کارهایی که برای موفقیت لازم است انجام دهید این است که معایب یک چیز را تبدیل به مزایا کنید. حتماً با روش کار کمدین ها آشنا هستید. آنها می توانند جنبه های منفی یک رویداد یا هر چیزی را به درستی بیینند ، آن را انتخاب کنند و در عین حال آن را تبدیل به یک امتیاز برای خنداندن افراد کنند. شما نیز از این روش استفاده کنید. می توانید از هر فرصتی که پیش می آید ، جنبه های منفی را انتخاب کنید ولی آنها را تبدیل به فرصتهایی برای موفقیت کنید. به عنوان مثال  ، امروزه کامپیوترها جای بسیاری از افراد را گرفته اند.

بسیاری از مشاغل تبدیل به شغل های مجازی شده اند ، اما آیا این روش موجب از بین رفتن افرادی شده است که توانایی کافی دارند. خیر بلکه بسیاری از افراد حتی توانسته اند با استفاده از این فضا ، میزان درآمد خود را افزایش دهند. همچنین افرادی که سرمایه های چندانی ندارند تا محلی را اجاره کنند یا دست به تأسیس فروشگاه های واقعی بزنند ، امروزه فروشگاه های اینترنتی را تأسیس کرده اند که هم فروش و عرضه کالا را راحت کرده است و هم اینکه توانسته اند مشتریان خود را از نقاط مختلف یک شهر ، کشور یا حتی سرزمین های دیگر به دست آورند.

سه) برنامه ریزی کوتاه مدت

همیشه توصیه می شود برای خودتان برنامه ریزی داشته باشید و اقدامات و فعالیتهای خود را در مسیر برنامه هایتان هدایت کنید. اما در بسیاری از موارد با شرایطی مواجه شده ایم که به عنوان موانع موقت یا دایمی برای ما پیش آمده اند ومانع از این شده اند که ما بتوانیم برنامه های خود را مطابق آن چیزی که برنامه ریزی کرده ایم پیش ببریم. بنابراین ، ما به شما پیشنهاد می دهیم تا در کنار برنامه های بلند مدتی که دارید ، حتماً برنامه های کوتاه مدت داشته باشید. به عنوان مثال ، شما می توانید روز خود را به سه قسمت ، قبل از ظهر ، ظهر تا غروب و غروب تا شب تقسیم بندی کنید و برنامه های خود را برای هر کدام از این سه بخش قرار دهید. این برنامه ریزی به شما کمک می کند در صورت تغییر کردن برنامه ها یا پیش آمدن شرایط پیش بینی نشده ، به راحتی بتوانید برنامه های خود را تغییر دهید.

چهار) عدم پیش داوری

سعی کنید هرگز پیش داوری نداشته باشید. اگر برای هر فرد یا اتفاقی از قبل بخواهید پیش داوری داشته باشید ، مانع از این می شود که با ذهنی باز به سراغ آن تجربه یا فرد بروید. بنابراین ، به گونه ای موفقیت یا عدم موفقیت خود را از قبل برنامه ریزی کرده اید. در صورتی که شما بیش از اندازه انتظارات مثبت داشته باشید و برآورده نشود ، سرخورده و بی انگیزه خواهید شد. در صورتی که تفکرات و پیش داوریهای منفی داشته باشید ولی با شرایطی مثبت تر و متفاوت تر مواجه شوید ، بسیاری از فرصتهای خود را به دلیل همین پیش داوری از دست خواهید داد. چه بسا به گونه ای رفتار کنید که از همان ابتدا ، ارتباط شما خوب پیش نرود.

در نتیجه ، برای موفقیت در کسب و کارتان سعی کنید سبک رفتاری و فکری خود را تغییر دهید. از پیشنهادات این مقاله می توانید برای آغاز این تغییرات کمک بگیرید.

 

نظر شما

The post عادات افراد موفق برای موفقیت در کسب و کارتان را یاد بگیرید ! appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.