کسب ثروت یک علم است یا توانایی شخصیتی ؟

کسب ثروت همواره از آرزوهای بسیاری از مردم در دنیاست. تمامی فعالیتهای مردمان در دنیا حول این موضوع می چرخد که به ثروت و رفاه مادی دست پیدا کنند. در این میان ممکن است هر فردی از روش و سبک ویژه خود برای رسیدن به ثروت استفاده کند. برخی از افراد نیز ممکن است علی […]

کسب ثروت همواره از آرزوهای بسیاری از مردم در دنیاست. تمامی فعالیتهای مردمان در دنیا حول این موضوع می چرخد که به ثروت و رفاه مادی دست پیدا کنند.

در این میان ممکن است هر فردی از روش و سبک ویژه خود برای رسیدن به ثروت استفاده کند. برخی از افراد نیز ممکن است علی رغم تلاشهای بسیار زیادی که به خرج می دهند و از روشهای مختلف استفاده می کنند ولی هرگز موفق نشوند به ثروتی که آرزویش را دارند دست پیدا کنند.

بیهوده نیست که عده زیادی در دنیا مدعی این می شوند که می توانند روشهای کسب ثروت را به شما بیاموزند ؛ زیرا به خوبی می دانند که این آرزوی اکثر انسانهاست. اما سوالی که مطرح می شود این است که آیا کسب ثروت یک علم است و باید روشهای آن را آموخت یا یک توانایی است که این افراد از بدو تولد با خود به همراه می آورند ؟ اگر بتوانیم پاسخ این سوال را بدهیم قطعاً بسیاری از ابهامات برای افراد رفع خواهد شد.

 بر اساس آموزش بازاریابی ، نتایج تحقیقات مختلف نشان می دهد که شما حتی اگر دانش کافی برای کسب ثروت را نیز داشته باشید ولی رفتارها و عادتهای شما اصلاح نگردد نمی توانید در این راه موفق باشید. بر اساس نتایج این تحقیقات عادتهای مناسب می تواند هر فردی را به سمت ثروت هدایت شود. به همین دلیل در این مقاله به عادتها و ویژگی هایی که در این مسیر شما را کمک خواهد کرد می پردازیم.

یک) استفاده از فرصتها و ساعتهای طول روز

یکی از مهمترین ویژگی ها این است که قدر لحظات ، فرصتها و ساعتهای طول روز خود را به خوبی درک کرده و از آنها استفاده کنید. اگر نتوانید از زمانهای خود به خوبی استفاده کنید از فرصتهای پیش رویتان نیز نمی توانید بهره مند شوید. اگر زندگینامه اکثر افرادی که به موفقیت و ثروت دست پیدا می کنند متوجه می شوید که ساعات بسیار کمی را در طول شبانه روز می خوابند.

دو) کسب دانش

یکی دیگر از ویژگیها و عادتهایی که در این مسیر بسیار به شما کمک می کند این است که مدام در حال کسب دانش و افزایش میزان آگاهی خود باشید. برای رسیدن به این مقصود باید ساعات مطالعه خود را افزایش دهید ، در دوره های مختلف شرکت کنید و در جریان مقالات و نتایج یافته های جدید قرار بگیرید. به شما توصیه می کنیم حداقل در روز یک تا دو ساعت را به مطالعه اختصاص دهید.

سه) تفکر

تفکر کردن و ساده از کنار موضوعات مختلف رد نشدن از جمله راههایی است که موجب برتری شما در درازمدت و کسب ثروت خواهد شد. همواره قبل از اقدام به هر کاری یا تصمیمی زمانی را صرف تفکر در خصوص آن موضوع یا تصمیم کنید. در این میان بهتر است به تصمیمات قبلی خود نیز بیاندیشید و اینکه به چه نتایجی منجر شدند. این نوع سبک تفکر می تواند راهگشای بسیار بالایی برای شما باشد.

چهار) علایق را جدی بگیرید

اگر قصد دارید ثروتی کسب کنید که مدام در زندگی شما جریان داشته باشد ، کاری را انجام دهید که به آن علاقه دارید. مهمترین راه موفقیت شما این است که به علاقه مندیهای خود توجه کنید ؛ زیرا افراد زمانی که در زمینه علاقه مندیهای خود فعالیت می کنند هرگز احساس خستگی نمی کنند. حتی اگر شکست بخورند باز هم انگیزه خود را حفظ می کنند و مدام ذهنشان درگیر کسب و کارشان است و به همین سبب است که این افراد موفق تر از سایرین هستند و ثروت زیادی نیز کسب می کنند.

پنج) برنامه ریزی کردن

ابر اساس نظر مشاور بازاریابی ، هر چند بسیاری از مردم از اهمیت داشتن برنامه ریزی در زندگی آگاه هستند ولی زمانی که به زندگی آنها نگاه می اندازیم متوجه می شویم که بسیاری از کارها را بدون برنامه انجام می دهند. نداشتن برنامه و انجام نامنظم کارها یکی از آسیب زننده ترین عادتها و ویژگیهای رفتاری است. به ویژه برای افرادی که در یک کسب و کاری فعالیت می کنند داشتن برنامه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.