آیا می توان در شرایط مالی نامناسب اقدام به استخدام کارکنان حرفه ای کرد ؟

استخدام کارکنان حرفه ای همیشه از جمله دغدغه ها و چالش های مدیران بوده است. آنها تلاش می کنند افرادی که در زمینه تخصص خود مهارت بالاتری دارند استخدام کرده و کیفیت عملکرد شرکت یا برند خود را از این طریق افزایش دهند. اما در این میان گاهی ممکن است شما شرایط استخدام این افراد […]

The post آیا می توان در شرایط مالی نامناسب اقدام به استخدام کارکنان حرفه ای کرد ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.

استخدام کارکنان حرفه ای همیشه از جمله دغدغه ها و چالش های مدیران بوده است.

آنها تلاش می کنند افرادی که در زمینه تخصص خود مهارت بالاتری دارند استخدام کرده و کیفیت عملکرد شرکت یا برند خود را از این طریق افزایش دهند. اما در این میان گاهی ممکن است شما شرایط استخدام این افراد را نداشته باشید و نتوانید آنها را استخدام کنید.

در این شرایط همیشه سوال این است که آیا باید به افرادی که تخصص و مهارت کمتری دارند راضی باشیم ؟ پاسخ ما به شما منفی است. زیرا ، استخدام افراد نه چندان حرفه ای و متخصص به اصل و ریشه فعالیت و کسب و کار شما ضربه خواهد زد.

کیفیت عملکرد شرکت شما را کاهش خواهد داد و کم کم اعتبار شما را از بین خواهد برد. پس بهتر است حتی در زمانی که شرایط مالی نامناسبی دارید باز هم به فکر استخدام افراد با مهارت کمتر نباشید. منتها شرایطی را فراهم کنید که هم از برترین ها استفاده کنید و هم مشکل مالی چندانی برای به کارگیری آنها نداشته باشید.

در ادامه چند روش بسیار عالی توسط مشاوره بازاریابی به شما پیشنهاد می دهیم.

یک) همکاری پاره وقت

در این شرایط بهتر است از گزینه همکاری پاره وقت استفاده کنید. در شرایطی که شما کارکنان پاره وقت استخدام می کنید از بسیاری از قوانین استخدام مستثنی می شوید و لازم نیست تمامی شرایط استخدامی یا مزایای کارکنان را متحمل شوید.

از طرفی ، افرادی که استعدادهای بالاتر و برتری دارند معمولاً با سرعت و کیفیت بالاتری کار را انجام می دهند پس نیازی به حضور همه روزه آنها نیست. می توانید این پیشنهاد عالی را به آنها بدهید. همچنین احتمال اینکه آنها این شغل را بپذیرند بیشتر است. علت آن هم این است که می توانند به سایر فعالیتهای خود برسند و زمان بیشتری در اختیار خودشان داشته باشند. پس در این گونه از شرایط به فکر همکاری پاره وقت با افراد حرفه ای باشید.

دو)  آینده روشنی از کسب و کارتان ترسیم کنید

افرادی که جزء استعدادهای برتر به حساب می آیند معمولاً تمایل دارند در محیط های کاری و کسب و کارهایی باشند که آینده شغلی آنها روشن و موفق است. اگر آنها چنین تصور کنند که آینده شغلی شما روشن است و موفقیت زیادی کسب خواهید کرد مطمئن باشید که با هر شرایطی که شما قرار دهید انگیزه برای همکاری با شما دارند.

پس زمانی که آنها را برای مصاحبه دعوت می کنید از آینده روشن کسب و کارتان برای آنها صحبت کنید. البته لازم نیست در این زمینه حرفهایی که واقعیت ندارد بزنید بلکه آینده روشنی که کسب و کار شما توانایی رسیدن به آن را دارد برایشان ترسیم کنید تا به همکاری با شما رغبت بیشتری پیدا کنند.

سه) از مزیتهای گروه های کوچک صحبت کنید

یکی از مشکلاتی که کسب و کارهای تازه تأسیس دارند کوچک بودن اندازه آنها یا نیروهای کمی است که در اختیار دارند. بنابراین یک فرد برجسته به لحاظ توانایی احتمالاً در این شرایط حاضر به همکاری نیست. بنابراین بهتر است شما مزیتهایی که این تیم های کوچک نسبت به بزرگتر دارند را برایشان روشن تر کنید تا انگیزه فعالیت آنها بیشتر شود.

چهار) فرصت پیشرفت

یک فرد حرفه ای و متخصص در یک زمینه ، تمایل دارند به قله های پیشرفت برسند. هر جایی این احتمال را بدهند که کار آنها به یکنواختی خواهد رسید و امکان پیشرفت در آن وجود ندارد قطعاً تمایل خود برای همکاری را از دست خواهند داد. به شما توصیه می کنیم برای افراد با استعدادی که استخدام می کنید حتماً شرایط پیشرفت را فراهم کنید.

نظر شما

The post آیا می توان در شرایط مالی نامناسب اقدام به استخدام کارکنان حرفه ای کرد ؟ appeared first on بازاریابی , مشاور بازاریابی , آموزش بازاریابی | پارک بازاریابی ایران.